Zgniły wyż nad Polską. Podpowiadamy, jak zadbać o samopoczucie!

Zgniły wyż nad Polską. Podpowiadamy, jak zadbać o samopoczucie!

Meteorolodzy nie mają dobrych wiadomości — do końca listopada będziemy zmagać się z nieprzyjemną pogodą. Zgniły wyż przyniósł nad Polskę mgły, opady deszczu i niedostatek słońca. Ta ponura aura może źle wpływać na samopoczucie i na pewno na komfort. Radzimy, jak nie dać się złej pogodzie.

Ubieraj się w ciepłe ubrania z naturalnych włókien

Uczucie zimna i wilgoci obniża poczucie komfortu do minimum. W takiej sytuacji na pewno nie będziemy dobrze wywiązywać się z codziennych obowiązków, a obawa przed chłodem zniechęci nas do spotkań towarzyskich. Siedzenie w domu całą jesień i zimę (poza wychodzeniem do pracy), to żadne rozwiązanie. Dlatego polecamy ubieranie się odpowiednio do pogody. Bielizna, ubrania noszone na gołą skórę i swetry powinny mieć naturalny skład. Jesienno-zimowe swetry z włókien syntetycznych nie spełniają swojej funkcji — nie dają uczucia ciepła. Włókna syntetyczne najlepiej sprawdzają się w odzieży wierzchniej przeciwdeszczowej. Dobra kurtka pozwoli nam lepiej zmierzyć się z listopadowym chłodem.

Rób rzeczy, które wprawiają Cię w dobry nastrój

Niedobór słońca negatywnie wpływa na samopoczucie i koncentrację. W tym czasie nie bądźmy dla siebie zbyt surowi. Ponure dni warto rozświetlać smacznymi, zbilansowanymi posiłkami, gorącą herbatą (sprawdź: https://eprzemysl.pl/najlepsze-pomysly-na-zimowa-herbate/), odrobiną aktywności fizycznej i hobby. Gimnastyka, czy wizyta na basenie to przykłady sposobów radzenia sobie z ponurym, jesiennym nastrojem. Receptą na jesienne popołudnia są także gry planszowe. Ponure dni najlepiej spędzać w gronie przyjaciół lub rodziny. Samotność i ciemność za oknem to zbyt dobra okazja do pesymistycznych rozmyślań. A gdy osłabienie, zmęczenie i zły nastrój utrzymują się długo, warto sprawdzić wyniki krwi.