Ostrów Wielkopolski: Weekend pełen zatrzymań nietrzeźwych kierowców

Ostrów Wielkopolski: Weekend pełen zatrzymań nietrzeźwych kierowców

Nieodpowiedzialne zachowanie na drogach zostało surowo ukarane przez funkcjonariuszy ostrowskiej policji w miniony weekend. Osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu były szczególnym celem interwencji stróżów prawa, działając na terenie miasta oraz powiatu ostrowskiego. Każda z tych osób musi teraz stawić czoła konsekwencjom swoich czynów, a szczególnie grozi im odpowiedzialność karna za jazdę w stanie nietrzeźwości, która może skutkować nawet trzyletnim pozbawieniem wolności.

Wśród złapanych przez policję kierowców był m.in. ten, który został zatrzymany przez obywateli do czasu przybycia mundurowych. Inny z nich stracił kontrolę nad pojazdem i wylądował w przydrożnym rowie, natomiast jeszcze inny kolidował z drzewem i słupem energetycznym. Wszystko to miało miejsce w ciągu jednego weekendu.

Policja w Ostrowie Wielkopolskim dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Funkcjonariusze codziennie organizują i realizują różne działania, mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy podejmują ryzyko prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu lub jeżdżą w sposób niebezpieczny i brawurowy.

Jednym z takich incydentów była interwencja, która miała miejsce 1 marca przed godziną 13:00. Policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia, gdzie kierowca stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w drzewo. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości kierowcy peugeota i stwierdzili, że 28-letni mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.