Kłótnia w Ostrowie Wielkopolskim zakończona strzelaniną – dwie osoby ranne

Kłótnia w Ostrowie Wielkopolskim zakończona strzelaniną – dwie osoby ranne

W Ostrowie Wielkopolskim doszło do gwałtownego starcia w jednym z mieszkań, które zmusiło lokalnych mieszkańców do wezwania sił porządkowych. W jednym z lokali miejsca miały miejsce gorące spory między starszym mężczyzną a dwoma innymi osobami.

Ten skłócony konflikt zakończył się wystrzałami. Dwie ofiary konfliktu zostały przewiezione do najbliższej placówki zdrowia. Dramatyczne wydarzenia miały miejsce 17 marca. Wśród przebywających w domu trzech osób doszło do ostrej sprzeczki, podczas której jeden z nich, 74-letni mężczyzna, niespodziewanie wyjął czarnoprochowy pistolet. Podejrzewa się, że za celem obrał sobie 66-letniego i 44-letniego domowników i oddał w ich stronę kilka strzałów. Oba zostały ranne, jak donosi źródło, a następnie przewiezione do pobliskiego szpitala.

Policja szybko pojawiła się na miejscu incydentu, gdzie zabezpieczono m.in. użyty w strzelaninie pistolet. Młodszy inspektor Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, poinformował, że zarówno starszy mężczyzna, który oddał strzały, jak i kobieta zostali zatrzymani. Jednak drugi ranny mężczyzna wciąż pozostaje pod opieką medyczną.