76-latek zmarł z powodu wybuchu butli z gazem

76-latek zmarł z powodu wybuchu butli z gazem

Około 5 nad ranem mieszkańcy domów na ulicy Szkoły Podchorążych Piechoty usłyszeli głośny huk. Okazało się, że przyczyną hałasu była butla z gazem, która wybuchła w jednym z budynków. W wyniku zdarzenia ucierpiało starsze małżeństwo – 76-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta. Obrażenia mężczyzny okazały się bardzo poważne i mimo szybkiego podjęcia akcji ratowniczej 76-latek zmarł w szpitalu.

Butla z gazem przyczyną nieszczęścia

Prokuratura wciąż ustala szczegóły tragedii. Na ten moment wiadomo, że do wybuchu doszło za sprawą butli z gazem. 76-letni mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej zjawił się w kuchni, by nastawić wodę na kawę. Włączył palnik gazowy i wtedy prawdopodobnie doszło do eksplozji. Mężczyzna był w polu największego rażenia, dlatego doznał cięższych obrażeń niż znajdująca się w innym pomieszczeniu 74-latka. Świadkowie zdarzenia wezwali na miejsce pogotowie, a do rannego mężczyzny zadysponowano nawet śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety to nie wystarczyło. Życia 76-latka nie udało się ocalić, natomiast jego żona wciąż przebywa w szpitalu.

Prokuratura ustala szczegóły

Wybuch butli z gazem był tak silny, że uszkodził praktycznie cały dom. Wybuch wywołał również pożar, który także nie oszczędził żadnego pomieszczenia. Niestety wciąż nie wiadomo, jaka była bezpośrednia przyczyna zdarzenia. Można podejrzewać najprostszy scenariusz, a mianowicie nieprawidłowe podłączenie butli z gazem do kuchenki. Eksperci z zakresu pożarnictwa nie wydali jeszcze oficjalnego oświadczenia, co uniemożliwia prokuraturze zakończenie śledztwa w sprawie.

Nieprawidłowe podłączenie butli gazowej to ogromne niebezpieczeństwo, którego należy się wystrzegać. Osoby starsze lub niedoświadczone nie powinny samodzielnie podłączać gazu. To zadanie bez problemu można zlecić dostawcy butli gazowych, ponieważ jest to osoba, która umie prawidłowo podłączać butle z gazem. Co więcej, osoby korzystające z butli gazowych powinny zaopatrzyć się w niedrogi czujnik gazu. To pozwoli wyeliminować źródło wycieku gazu, zanim dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, zagrażającej życiu i zdrowiu domowników.