Szpital w Ostrowi Mazowieckiej szykuje nowy oddział

Szpital w Ostrowi Mazowieckiej szykuje nowy oddział

Być może zauważyliście już, że wokół szpitala w Ostrowi Mazowieckiej coś się dzieje. To rozpoczęty niedawno remont, a właściwie budowa nowego oddziału szpitalnego. Zdecydowano się na dobudowanie około 500 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni. W nowym budynku powstanie oddział zakaźny.

Odpowiedź na aktualne potrzeby

Obecny oddział zakaźny w szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej jest zbyt mały, by swobodnie mógł sprostać obecnym wymaganiom. Pacjentów na oddziałach zakaźnych nie brakuje i brakować nie będzie. Dodatkowe miejsce z pewnością się więc przyda. W związku z tym pozyskano dofinansowanie w wysokości 4,7 mln zł, a resztę dołożono z budżetu szpitala. W sumie inwestycja pochłonie blisko 6 mln zł. Nie będzie to jednak inwestycja nieopłacalna. Dodatkowe miejsca dla osób cierpiących na choroby zakaźne to obecnie priorytet. Dzięki tej rozbudowie szpital w Ostrowi wzmocni się i zwiększy swoje możliwości niesienia pomocy. Co ciekawe, częścią inwestycji będą również dodatkowe miejsca parkingowe. O nową kostkę brukową i dodatkowe miejsca postojowe zadbano dzięki pieniądzom pozyskanym za opłaty parkingowe.

Jak będzie wyglądał nowy oddział w szpitalu?

Wspominaliśmy wcześniej, że nowa część szpitala w Ostrowi będzie sięgała 500 metrów kwadratowych. Na tej powierzchni powstanie kilka sal dla pacjentów, co łącznie da 15 nowych miejsc dla chorych. Do tego należy również doliczyć 3 miejsca dla chorych wymagających intensywnej terapii. Do tego należy dodać pomieszczenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania oddziału, między innymi pokój pielęgniarek.

Nowa część szpitala będzie mieć formę kontenerowo-modułową. Dzięki temu szacuje się, że placówka będzie w pełni gotowa jeszcze przed końcem tego roku. Oddział leczenia chorób zakaźnych będzie usytuowany tuż przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Osoby odwiedzające szpital mogły już zauważyć, jak na placu przed szpitalem wylewane są betonowe fundamenty pod nowy budynek.

Może Cię zainteresować: https://www.infolancut.pl/mloda-kobieta-z-lancuta-zostala-porwana-znaleziono-ja-w-niemieckim-szpitalu/.