Iluminacje świąteczne pojawią się w Ostrowi już 6 grudnia!

Iluminacje świąteczne pojawią się w Ostrowi już 6 grudnia!

Wysokie rachunki za energię elektryczną sprawiły, że samorządy zdecydowały się na surowe oszczędzanie energii. To oznacza, że w wielu miastach w Polsce iluminacje świąteczne w ogóle się nie pojawią, a w pozostałych miejscowościach oświetlenie świąteczne będzie skromniejsze niż w poprzednich latach. A jak będzie w Ostrowi Mazowieckiej? Urząd Miasta zaprasza na mikołajkową imprezę i wspólne odpalenie świątecznej choinki.

Iluminacje świąteczne pojawią się w Ostrowi

Wszystko wskazuje na to, że wysokie rachunki za energię elektryczną nie stłumią ducha świąt w Ostrowi Mazowieckiej. Urząd Miasta opublikował już informację o zbliżających się mikołajkach. Mieszkańców Ostrowi zaprasza się na uroczyste włączenie lampek na choince, która pojawi się przy Ratuszu. Wydarzenie rozpocznie się 6 grudnia o godzinie 16:00. Datę oczywiście wybrano nieprzypadkowo, a pierwsze w tym roku włączenie iluminacji świątecznych zbiegnie się z wizytą świętego Mikołaja. Wydarzenie będzie szczególnie atrakcyjne dla rodzin z dziećmi, które będą miały niepowtarzalną okazję do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z samym Mikołajem. Dzień ten oficjalnie rozpoczyna okres świąteczny, chociaż sklepy są gotowe na święta już w październiku.

Za co kochamy mikołajki?

W dniu 6 grudnia swoje imieniny obchodzą Mikołaje. Katolicy symbolicznie świętują w tym dniu imieniny biskupa Mikołaja z Miry, którego później uznano za świętego. Biskup zasłynął ze wspierania ubogich, a obchodzone obecnie mikołajki nawiązują do tej działalności. Mikołajki obchodzi się nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. W każdym kraju tradycja ta wygląda nieco inaczej, ale bez wątpienia jest jednakowo uwielbiana, zwłaszcza przez najmłodszych. Być może popularność mikołajek wynika właśnie z sekretnego darowania prezentów, co udowadnia, że dawanie prezentów przynosi o wiele więcej radości, niż ich otrzymywanie.