Ferie zimowe na Mazowszu. Więcej policyjnych patroli na drogach

Ferie zimowe na Mazowszu. Więcej policyjnych patroli na drogach

Województwo mazowieckie właśnie rozpoczęło ferie zimowe, co oznacza wzmożony ruch na drogach wojewódzkich i krajowych. Popularnym kierunkiem turystycznym w ferie zimowe są góry, dlatego na trasach można spotkać większą liczbę policyjnych patroli. Służby dbają o bezpieczeństwo podróżujących, jednak pamiętajmy, że odpowiedzialność spoczywa przede wszystkim na kierowcach.

Bezpieczne ferie to najlepsze ferie

Planując wyjazd podczas urlopu i ferii zimowych, raczej nie myślimy o zagrożeniach. Niestety, czas ferii to również czas większej liczby wypadków i kolizji, a przecież nikt nie chce spędzać wolnego czasu w szpitalu. Pamiętajmy, że na drogach jest obecnie wielu podróżnych, w tym mnóstwo autobusów z dziećmi. Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze, by chronić siebie i innych. Z kolei podejrzane zachowania na drodze, wskazujące na to, że kierowca może być pijany, należy od razu zgłaszać.

Policyjne patrole skupiają się przede wszystkim na badaniu trzeźwości kierowców. Sprawdzane są również autokary wycieczkowe, także pod kątem technicznym. Ferie zimowe w województwie mazowieckim zakończą się 26 lutego.