Łoś w zbiorniku przeciwpożarowym. Policjanci uratowali uparte zwierzę

Łoś w zbiorniku przeciwpożarowym. Policjanci uratowali uparte zwierzę

Młody łoś utknął w zbiorniku przeciwpożarowym. Wystraszone zwierzę zostało dostrzeżone przez spacerowiczów, którzy wezwali na pomoc policję. Mundurowi szybko podjęli interwencję, jednak łoś nie chciał współpracować. Akcja nie należała do łatwych, ale z pomocą weterynarzy udało się uratować zwierzę.

Łoś bezpiecznie wrócił do naturalnego środowiska

Na dzikie zwierzęta czyha mnóstwo zagrożeń i wiele z nich jest konsekwencją działalności człowieka. Mimo to zwierzęta coraz bardziej przyzwyczajają się do brutalnej obecności ludzi, dlatego często spotykamy je w miastach. Weterynarze apelują jednak, by nie zbliżać się do dzikich zwierząt, a gdy zwierzęciu potrzebna jest pomoc, należy dzwonić po specjalistów.

W Ostrowi Mazowieckiej przeprowadzono jedną z wielu akcji ratunkowych podejmowanych przez służby. Młody łoś utknął w zbiorniku przeciwpożarowym. Uratowanie zwierzęcia wymagało wysiłku, ponieważ było bardzo wystraszone i niechętne do współpracy. Pomogły środki uspokajające, dzięki którym łosia bezpiecznie wydostano na brzeg. Zwierzę nie ucierpiało podczas akcji i niedługo później wróciło do naturalnego środowiska.