Zatrzymani przez policję: poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości

Zatrzymani przez policję: poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości

Na terenie powiatu ostrowskiego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej przystąpili do zatrzymania trzech osób. Owe osoby były poszukiwane przez sądy za unikanie orzeczonych kar pozbawienia wolności, co przyciągnęło uwagę organów ścigania.

13 lipca 2023 roku, w czwartek, doszło do efektywnych działań ze strony policjantów z różnych wydziałów. Ich celem było zatrzymanie osób, na które wydano listy gończe przez sąd.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce na terenie gminy Brok. Podczas porannych godzin, jednostka kryminalna ostrowskiej policji zatrzymała mężczyznę w wieku 49 lat. Powodem takiego działania była unikana przez niego kara 21 dni pozbawienia wolności, co skutkowało wydaniem na niego listu gończego przez wymiar sprawiedliwości.

Przed godzinami południowymi, dzielnicowi ostrowskiej policji zatrzymali na terenie gminy Ostrów Mazowiecka 34-letnią kobietę. Mieszkańców powiatu wyszkowskiego poszukiwało się w związku z orzeczoną karą 75 dni pozbawienia wolności przez sąd w Pruszkowie.

Trzecim przypadkiem zatrzymania była sytuacja 42-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu ostrowskiego. Został on zatrzymany na terenie gminy Ostrów Mazowiecka po południu. Miał on na swoim koncie orzeczona karę dwuletniego pozbawienia wolności, co było powodem poszukiwań przez ostrowski sąd.

Zgodnie z obowiązującym prawem, wszystkie te osoby po zatrzymaniu zostały tymczasowo umieszczone w areszcie policyjnym. Następnie, najczęściej już następnego dnia, są one konwojowane do zakładów karnych.