Wypadek na awaryjnym skrzyżowaniu w Ostrowi Mazowieckiej

Wypadek na awaryjnym skrzyżowaniu w Ostrowi Mazowieckiej

Skrzyżowanie ulic Roweckiego i 3 Maja w Ostrowie Mazowieckiej zmaga się z problemem niedziałającej sygnalizacji świetlnej od 25 czerwca. Situacja ta doprowadziła do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W dniu 2 lipca 2023 o godzinie 17:25 na wspomnianym skrzyżowaniu doszło do poważnej kolizji trzech samochodów.

Z dostępnych informacji wynika, że kierowca czerwonego Fiata Doblo, który wyjechał z ulicy ks. Sobotki, nie zachował należytej ostrożności podczas przekraczania ulicy 3 Maja w kierunku ulicy Roweckiego. W ten sposób spowodował, że nadjeżdżający od strony kościoła czarny Seat Leon zderzył się z jego pojazdem, powodując jego dachowanie.

Dodatkowo, biały Fiat Doblo, który poruszał się ulicą Roweckiego, nie był w stanie na czas wyhamować i uderzył w dachujące auto, które następnie wpadło na maskę jego pojazdu. Obie maszyny były po tym incydencie nienadające się do dalszej jazdy, przez co konieczne było wezwanie lawet celem ich usunięcia z miejsca zdarzenia.

Ratownicy ZRM, którzy zostali zadysponowani na miejsce kolizji, dokonali oceny stanu zdrowia uczestników zdarzenia. Na szczęście, żaden z poszkodowanych nie wymagał hospitalizacji. Niewątpliwie jednak utrudniony ruch na terenie miejsca zdarzenia – trwający blisko dwie godziny – sprawiał duże problemy zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Bezpieczeństwo miejsca wypadku zapewniały dwa zespoły: PSP Ostrów Mazowiecka i WSP Komorowo.

Akcja została ukończona o godzinie 19:13. Warto zaznaczyć, że od wielu dni na omawianym skrzyżowaniu nie działa sygnalizacja świetlna. Jest to znaczący problem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego zarówno dla pojazdów jak i pieszych.