Konsultacje z ekspertem grzybobrania dostępne w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Konsultacje z ekspertem grzybobrania dostępne w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Jako miłośnik grzybów zbieranych dla własnych potrzeb, masz możliwość skorzystania z profesjonalnych porad grzyboklasyfikatora. Te cenne informacje są dostępne dla Ciebie w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej przekazuje ważne wiadomości. Przekazuje, że istnieje możliwość zorganizowania spotkania z ekspertem od grzybów dla osób, które zbierają je na własne potrzeby. Wymaga to jednak wcześniejszego umówienia. Ważnym warunkiem jest, aby grzyby przeznaczone do oceny były świeże i miały charakterystyczne cechy zewnętrzne. Należy je dostarczyć w przewiewnych pojemnikach, takich jak kosze lub łubianki. Grzyby powinny być dostarczone najpóźniej 48 godzin po zebraniu, pod warunkiem przechowywania ich w temperaturze nieprzekraczającej 10 stopni C. Eksperci będą oceniać grzyby, które są całkowite i mają dobrze rozwinięte owocniki.

Jeżeli grzyby są nasączone wodą, pokryte pleśnią lub już przetworzone, to niestety nie mogą one zostać ocenione przez klasyfikatora grzybów. Dodatkowo, ekspert udziela porad jedynie osobom prywatnym i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna nie wydaje certyfikatów na grzyby.

Aby uzyskać więcej informacji i porad, można się skontaktować telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną mieszczącą się przy ulicy gen. Władysława Sikorskiego 3 w Ostrowi Mazowieckiej. Konsultacje są dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:00 pod numerem telefonu 29 644 06 80 wew. 45 lub 39.