Wielkie zakończenie XVIII Letniego Festiwalu Orkiestr Dętych Południowej Wielkopolski

Wielkie zakończenie XVIII Letniego Festiwalu Orkiestr Dętych Południowej Wielkopolski

W ostatnią niedzielę sierpnia, miasto Ostrów stanie się gospodarzem wielkiego finału XVIII Letniego Festiwalu Orkiestr Dętych Południowej Wielkopolski. To wydarzenie jest okazją do spotkania z dwoma znakomitymi orkiestrami dętymi naszego regionu, które tym razem prezentować się będą przed ratuszem w Ostrowie.

Zgodnie z programem festiwalu, pierwsza na scenie pojawi się Miejska Orkiestra Dęta z Ostrzeszowa. Koncert pod batutą doświadczonego kapelmistrza, Włodzimierza Smolarka, zapowiada się niezwykle emocjonująco. Następnie swoje umiejętności zaprezentuje Ostrowska Orkiestra Koncertowa, prowadzona przez Mariana Sikorskiego. Zarówno miłośnicy muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej znajdą na koncercie coś dla siebie. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17:00 dnia 27 sierpnia.

Niedzielne wydarzenie będzie zakończeniem tegorocznego cyklu festiwalowego, którego wcześniejsze etapy odbywały się przed basztą Dorotka w Kaliszu. Organizacją całego cyklu zajmował się Południowowielkopolski Związek Chórów i Orkiestr. Patronat medialny nad festiwalem sprawował natomiast „Kurier Ostrowski”.