Wyciek gazu podczas remontu gazociągu w Ostrowie Wielkopolskim

Wyciek gazu podczas remontu gazociągu w Ostrowie Wielkopolskim

22 sierpnia tego roku, o godzinie 15:00, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał informację o wykrytej woni gazu w pobliżu wykopu na ulicy Limanowskiego w tym samym mieście.

Zespół ratowniczy po przybyciu na miejsce okazało się, że zapach gazu dobiegał zabezpieczonego wykopu. Po przeprowadzeniu pierwszej oceny sytuacji stwierdzono, że nie ma osób poszkodowanych. Dodatkowo ustalono, że wcześniej w tym miejscu miały miejsce prace remontowe związane z gazociągiem niskiego ciśnienia.

Kierujący Działaniem Ratowniczym ze względu na intensywny zapach gazu, postanowił zamknąć ruch pieszego i kołowego w obszarze prowadzenia działań. Przeprowadzono również pomiary obecności gazu za pomocą specjalistycznych urządzeń. Pogotowie gazowe, które przybyło na miejsce potwierdziło przeprowadzenie wcześniej prac remontowych przy gazociągu i uszczelnienie ewentualnego wycieku. Informowano także, że zapach gazu pochodził z piasku nasiąkniętego nawaniaczem gazu.

Działania ratownicze trwały ponad godzinę i angażowały trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowie Gazowe oraz Policję.