Ostrowiec zasilany energią elektryczną: Flota autobusów Eko

Ostrowiec zasilany energią elektryczną: Flota autobusów Eko

Trzy dodatkowe autobusy o napędzie elektrycznym zostały dzisiaj wprowadzone do użytku na ulicach miasta Ostrowa. Ta nowa inicjatywa sprawia, że to miasto posiada teraz największą flotę autobusów elektrycznych w całej południowej Wielkopolsce.

Ze względu na tę najnowszą dostawę, liczba eko-pojazdów komunikacji miejskiej przemieszczających się po ostrowieckich drogach wynosi teraz 16. Ekologiczne autobusy nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale również znacząco obniżają koszty operacyjne Miejskiego Zakładu Komunikacji (MZK). Wraz z nabytymi pojazdami, MZK dodał również do swojej infrastruktury stanowiska do ładowania autobusów.

Według Janusza Marczaka, dyrektora MZK, koszty eksploatacji floty autobusów spadły o 40 procent w porównaniu z tymi napędzanymi silnikami Diesla. Dodał także, że nowe autobusy posiadają większe baterie – stare modele miały baterie o pojemności 200 kWh, podczas gdy te nowe mają 280 kWh. Dodatkowo, nowe eko-pojazdy są wyposażone w szereg udogodnień, takich jak: miejsca na stojąco („przyklęki”), defibrylator, automaty biletowe, monitoring zewnętrzny i wewnętrzny, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, dwa miejsca dla wózków inwalidzkich i Wi-Fi.