Planowane otwarcie ronda na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Sadowej i Brzozowej w Ostrowie Wielkopolskim

Planowane otwarcie ronda na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Sadowej i Brzozowej w Ostrowie Wielkopolskim

Podano do publicznej wiadomości datę oficjalnego uruchomienia ronda znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Sadowej i Brzozowej w mieście Ostrów Wielkopolski. Przez ostatnie kilka tygodni, ekipy robocze z nieustającym zaangażowaniem pracowały na placu budowy. Efektem ich ciężkiej pracy jest wykonanie wielu kluczowych zadań, które zostały ostatecznie dopełnione poprzez naniesienie oznakowania poziomego oraz symboliczne „ochrzczenie” nowego obiektu drogowego przez jedną z kierujących.

Trudności w przemieszczaniu się po mieście, z którymi zmagało się wielu kierowców, powinny znacznie zmniejszyć. Uciążliwe zatory, które formowały się na ulicy Parkowej podczas dojazdu do ulicy Kościuszki, miały miejsce głównie ze względu na brak odpowiednio zaprojektowanego połączenia tych dróg. Problemy te mają szansę zakończyć się już dzisiaj po południu, kiedy to planowane jest oficjalne wprowadzenie ruchu na nowo wybudowanym rondzie.

Niemniej jednak, warto pamiętać, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. Z powodu wprowadzenia ruchu na nowym rondzie, mogą wystąpić pewne utrudnienia na wjeździe z Ronda Bankowego do ulicy Kościuszki. Dlatego też służby drogowe apelują do kierowców o wykorzystanie innych dostępnych tras.