Gleb Czugunow, utalentowany żużlowiec, dołącza do klubu w Ostrowie

Gleb Czugunow, utalentowany żużlowiec, dołącza do klubu w Ostrowie

Osoba wyraźnie nieprzeciętna, niewątpliwie odróżniająca się na tle innych, posiadająca ogromny potencjał, który z pewnością zostanie w pełni wykorzystany na arenie ostrowskiego żużla. Gleb Czugunow, zawodnik budzący silne emocje i człowiek obdarzony wieloma talentami, zasili szeregi ostrowskiego klubu żużlowego w sezonie 2024.

W roku 2017 jako 18-letni zawodnik zdobył widoczną sławę podczas rozgrywek Drużynowego Pucharu Świata. W roku 2021 Czugunow triumfował jako członek drużyny Betard Sparty Wrocław w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Wtedy to jego średnia zdobytych punktów na bieg wynosiła blisko 1,7, co zapewniło mu 24 miejsce w rankingu najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi.

W kolejnym roku, reprezentując nadal barwy Betard Sparty Wrocław, osiągnął średnią biegową na poziomie 1,457 punktu. W roku 2023 przeniósł się do Grudziądza, gdzie jego średnia na bieg wzrosła do 1,5 punktu.

W roku 2024 Czugunow zasili szeregi ostrowskiego klubu żużlowego, gdzie z pewnością rozwinie swoje umiejętności, a jego niekwestionowany talent przyniesie wiele radości fanom speedwaya.