Sześćdziesiąta edycja Biegu Republiki Ostrowskiej przyciąga wielu zawodników

Sześćdziesiąta edycja Biegu Republiki Ostrowskiej przyciąga wielu zawodników

W dniu dzisiejszym miejsce miała uroczysta, sześćdziesiąta edycja Biegu Republiki Ostrowskiej. Wydarzenie to zgromadziło na starcie rekordową liczbę 490 uczestników. Po raz pierwszy w historii biegu, organizacją wydarzenia zajęła się firma GTW Active, mająca swoją siedzibę w Ostrowie Wielkopolskim.

Również po raz pierwszy zanotowano tak wysoki udział mężczyzn w biegu – było ich aż 379. Udział pań był zdecydowanie niższy, jednak i tak na starcie stanęło 111 niezwykle zdeterminowanych kobiet. Najliczniej reprezentowaną grupą wiekową były osoby w wieku od 40 do 49 lat – zgłosiło się ich dokładnie 140. Nieco mniej, ale nadal pokaźną grupę stanowili biegacze, którzy przekroczyli trzecią dekadę życia. To wydarzenie przyciągnęło także tych najstarszych – na starcie pojawiło się 5 osób, które ukończyły już 70 lat.

Choć bieg miał charakter otwarty i każdy mógł wziąć w nim udział, zdecydowana większość uczestników to mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Jednak nie zabrakło też tych z dalszych stron. Z Kalisza przybyło 31 osób, a z Wrocławia – 14. To dowód na to, że Bieg Republiki Ostrowskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyciąga zawodników nie tylko z regionu, ale również spoza jego granic.