Załoga Lotniczego Pogotowia Ratowniczego interweniowała po kolizji drogowej w Brzezinach

Załoga Lotniczego Pogotowia Ratowniczego interweniowała po kolizji drogowej w Brzezinach

Wieczornymi godzinami, załoga Lotniczego Pogotowia Ratowniczego z bazy w Podostrowie otrzymała powiadomienie o konieczności natychmiastowego działania. Zdarzenie, które wymagało ich interwencji, miało miejsce około godziny 19 w malowniczej miejscowości Brzeziny, leżącej w powiecie kaliskim. W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, cztery osoby doznały różnego stopnia obrażeń.

Pierwszy sygnał o wypadku wpłynął do służb o godzinie 18.40, a jego źródłem był system Ecall, zamontowany w jednym z pojazdów uczestniczących w kolizji. To innowacyjne rozwiązanie umożliwiło służbom ratunkowym natychmiastową reakcję i skierowanie pomocy tam, gdzie była najbardziej potrzebna – szczególnie istotne, gdy zdarzenia mają miejsce na terenach słabo zaludnionych, gdzie odpowiednie określenie lokalizacji mogłoby stanowić wyzwanie dla uczestników.

Do tragicznego zderzenia doszło na skrzyżowaniu, gdzie pojazdy marki Toyota i Skoda Kodiaq spotkały się w dramatycznych okolicznościach. Poszkodowani zostali kierujący Toyotą, operator Skody oraz dwie dodatkowe osoby podróżujące tym samochodem – kobieta i dziecko. Jedna z ofiar, z urazem głowy i biodra, została przetransportowana do szpitala w Ostrowie.