Awaria na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 25 i 11: Kolizja trzech pojazdów

Awaria na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 25 i 11: Kolizja trzech pojazdów

Na wspólnym odcinku drogi krajowej nr 25 i 11, w pobliżu miejscowości Antonin, kierując od Ostrowa Wielkopolskiego, miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe, które obejmowało trzy pojazdy. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia.

Jako pierwszy o tym incydencie poinformował system ecall, który był zamontowany w jednym z pojazdów – mazdzie. Dopiero pięć minut po tej informacji wpłynęło zwykłe zgłoszenie do służb ratunkowych. To wyraźnie pokazuje jak duże znaczenie może mieć zaawansowany system powiadamiania wypadkowym, który potrafi znacząco przyspieszyć reakcję pomocy.

Gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce wypadku, odkryły Fiat 500 poza drogą, uszkodzoną Mazdę w niedalekiej odległości, a traktor z przyczepą oddalony o około 300 metrów od nich.

Na podstawie wstępnych ustaleń można przypuszczać, że Mazda jechała w stronę Antonina i rozpoczęła manewr wyprzedzania. Podczas wykonywania tego manewru, Mazda najprawdopodobniej zahaczyła o przyczepę traktora, który jechał z przeciwnego kierunku. Prowadząca Fiat 500, prawdopodobnie w obawie przed zderzeniem z mazdą, opuściła jezdnię.