Ceremonia wręczenia wozu strażackiego dla jednostki OSP Kwiatków

Ceremonia wręczenia wozu strażackiego dla jednostki OSP Kwiatków

11 października tego roku, środowy dzień był wyjątkowo uroczysty dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwiatkowie. Na terenie kwatery tej formacji odbyło się ceremonia przekazania samochodu gaśniczego, który ma służyć do przyszłych działań ratowniczych.

Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego meldunku o gotowości do jej rozpoczęcia, złożonego przez dh. Marka Krawczyńskiego, członka miejscowej jednostki OSP Kwiatków. Meldunek ten został przyjęty przez st. bryg. Jacka Wiśniewskiego – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, który reprezentował Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego.

OSP Kwiatków otrzymało ciężki pojazd pożarniczy, który do tej pory znajdował się na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Jest to znaczące wzbogacenie floty pojazdów tej jednostki.

Ceremonia zakończyła się symbolicznym wręczeniem umundurowania koszarowego dla młodych strażaków z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kwiatkowie. Gratulujemy członkom MDP tak wartościowego wyposażenia, jak również jednostce OSP Kwiatków otrzymanego pojazdu pożarniczego.