Nowy tani Sklep Społeczny stanie się rajem dla osób w trudnej sytuacji finansowej

Nowy tani Sklep Społeczny stanie się rajem dla osób w trudnej sytuacji finansowej

W malowniczym mieście Ostrowie Wielkopolskim zostanie założony pierwszy sklep społeczny w całej Wielkopolsce. Ten unikalny sklep będzie działał na Placu 23 Stycznia pod numerem 22. Ta innowacyjna inicjatywa została stworzona specjalnie dla osób, które zmagają się z problemami w swoim życiu, zwłaszcza na płaszczyźnie finansowej.

Zobowiązanie zostało również złożone na rzecz starszych mieszkańców Ostrowa. Sklep ten oferuje produkty spożywcze i domowe na znacznie niższych cenach niż są dostępne w innych sklepach i supermarketach. Aby skorzystać z tej okazji, klient musi posiadać odpowiednie skierowanie od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Oficjalne otwarcie tego nowego punktu usługowego jest zaplanowane na 19 grudnia.

Nowy sklep społeczny, nazwany „Ostrowska Spiżarnia”, jest rezultatem współpracy między lokalnymi władzami, kierowanymi przez prezydent Beatę Klimek, Fundacją Wolne Miejsce, Fundacją Ostrowska Spiżarnia oraz prywatnym przedsiębiorcą, Januszem Ulichnowskim.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek, wyraziła swoje zadowolenie z otwarcia takiego sklepu. Ceny w sklepie będą bardzo konkurencyjne, niższe od standardowych cen rynkowych. To oferta przede wszystkim dla osób w trudnej sytuacji, które muszą dbać o każdy wydany grosz. Ponadto ostrowscy seniorzy będą mogli również korzystać z tego sklepu. Beata Klimek podkreśliła, że poza korzyściami społecznymi, taki sklep promuje ideę zero waste, którego celem jest niemarnowanie żywności i wykorzystanie jej w pełni.