14 psów oczekuje na adopcję w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt pod Ostrowem

14 psów oczekuje na adopcję w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt pod Ostrowem

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, zlokalizowane w Wysocku Wielkim nieopodal miasta Ostrów Wielkopolski, stało się domem tymczasowym dla 14 psów. Zostały one odebrane od właścicielki z gminy Nowe Skalmierzyce. Kobieta nie była w stanie zapewnić im odpowiednich warunków do życia. Obecnie psy te, wśród których znajduje się 11 szczeniąt, oczekują na adopcję i nowy, kochający dom.

Podczas interwencji, która miała miejsce w gminie Nowe Skalmierzyce, 14 psów zostało zabranych i przewiezionych do Schroniska dla Zwierząt w Wysocku Wielkim. W gronie tych czworonożnych znajduje się 11 szczeniąt, które mają od 8 tygodni do około 4-5 miesięcy. Te niewinne, małe stworzenia pilnie potrzebują domów, które obfitować będą w miłość i odpowiedzialność.

Decyzja o odebraniu psów została podjęta po interwencji policji. Pieski trafiły do schroniska ponieważ ich właścicielka nie mogła już dalej zapewnić im odpowiednich warunków życia – wyjaśnia mł. asp. Ewa Golińska – Jurasz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.