W mroźne dni policjanci sprawdzają warunki życia osób starszych i samotnych

W mroźne dni policjanci sprawdzają warunki życia osób starszych i samotnych

Podczas zeszłotygodniowych, zimowych dni, funkcjonariusze policji podejmowali działania mające na celu kontrolę warunków, w jakich przebywają osoby w podeszłym wieku, cierpiące na różne schorzenia i żyjące w samotności. W czasie jednej z wizyt kontrolnych natknęli się na dramatyczną sytuację – odkryli 66-letnią kobietę, która drżała z zimna w swoim domu.

Miejscem, w którym pełnili służbę w środę 10 stycznia 2024 roku, byli ostrowscy dzielnicowi: sierżant Grzegorz Gorczyca oraz starszy aspirant Piotr Sobieski. Jednym z obszarów ich działania była gmina Ostrów Mazowiecka.

Interweniujący funkcjonariusze podjęli decyzję o sprawdzeniu sytuacji mieszkanki tejże gminy – 66-letniej kobiety, o której wiedzieli, że jej warunki bytowe nie są najlepsze. W domu tej pani natrafili na dramatyczny widok: kobieta drętwiała z zimna. Budynek, w którym mieszkała, był zimny. Kobieta nie miała dostępu do prądu ani bieżącej wody, a dodatkowo skończył się jej zapas opału, którym mogła ogrzewać mieszkanie. Ze względu na jej zły stan zdrowia, dzielnicowi podjęli decyzję o wezwaniu pogotowia. Karetka, która przybyła na miejsce, przetransportowała 66-latkę do szpitala. O dramatycznej sytuacji kobiety powiadomiono również pracowników pomocy społecznej – podaje asp. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa ostrowskiej komendy policji.