Modernizacja systemu oświetlenia ulicznego w Ostrowie Wielkopolskim

Modernizacja systemu oświetlenia ulicznego w Ostrowie Wielkopolskim

W mieście Ostrów Wielkopolski obecnie przeprowadzane są prace nad aktualizacją systemu oświetlenia publicznego. Projekt ten obejmuje trzy kluczowe obszary: Rynek, Park Miejski i oświetlenie na wiadukcie na ulicy Krotoszyńskiej. Prace realizowane są we współpracy z firmą specjalizującą się w oświetleniu drogowym i ulicznym, Oświetlenie Uliczne i Drogowe. Zamiarem jest zastąpienie przestarzałych, sodowych lamp nowoczesnymi, efektywnymi energetycznie, diodowymi lampami LED. Ogólna liczba lamp do wymiany wynosi około 200, a całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniesie prawie milion złotych.

Pierwszy etap prac, który dotyczył wymiany opraw oświetleniowych na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim, został już zakończony. Zainstalowanych zostało łącznie 38 nowoczesnych lamp stylizowanych, które zastąpiły poprzednie instalacje. Nowe oprawy świetlne były projektowane z uwzględnieniem ich harmonijnego wpasowania się w otoczenie, aby nie zakłócać wyglądu tego miejsca – podkreśliła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Modernizacja oświetlenia na Rynku kosztowała 150 tysięcy złotych. Aktualnie prace modernizacyjne przeniosły się do Parku Miejskiego, gdzie planowana jest wymiana 70 opraw świetlnych. Po zakończeniu tej części przedsięwzięcia, park będzie lepiej oświetlony, co zwiększy jego bezpieczeństwo. Zakup nowych opraw oświetleniowych wiąże się z kosztem ponad 200 tysięcy złotych.