Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, Jerzy Bauer ogłasza kandydowanie na trzecią kadencję

Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, Jerzy Bauer ogłasza kandydowanie na trzecią kadencję

Jerzy Bauer, aktualnie pełniący funkcję burmistrza Ostrowi Mazowieckiej, zdecydowanie stwierdził, iż wystartuje w kolejnych wyborach samorządowych. Od 2014 roku pełni roli burmistrza tego miasta i teraz aspiruje do zdobycia trzeciej kadencji. Bauer z entuzjazmem wyraża chęć dalszej służby dla miasta.

Podczas publicznego oświadczenia, które odbyło się 19 lutego 2024 roku, burmistrz oznajmił: „W dniu 7 kwietnia 2024 roku odbędą się wybory samorządowe. Z ogromną dumą informuję, iż zamierzam ubiegać się o pozycję burmistrza Ostrowi Mazowieckiej. Moim celem jest kontynuacja pracy dla naszego miasta i jego dalszego rozwoju. Liczę na Państwa poparcie.” Informacja ta została również opublikowana na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

Plan startu w nadchodzących wyborach został zasygnalizowany przez Bauera już podczas spotkania noworocznego w 2023 roku. Mimo upływu czasu, jego determinacja nie osłabła.

Pan Bauer rozpoczął swoją służbę jako burmistrz 8 grudnia 2014 roku, po oficjalnym zaprzysiężeniu. W wyborach samorządowych, które odbyły się w listopadzie tego samego roku, zwyciężył w drugiej turze. Jego rywalem był Mieczysław Szymalski – były burmistrz miasta w latach 2002-2010. Bauer zdobył 3814 głosów, co stanowiło 52,1% ogółu, podczas gdy Szymalski otrzymał poparcie od 3504 osób (47,9%). W kolejnych wyborach w listopadzie 2018 roku scenariusz powtórzył się – Bauer i Szymalski spotkali się ponownie w drugiej turze. Tym razem jednak Bauer zdobył poparcie od 4853 uprawnionych wyborców (53,8%), a Szymalskiego poparło 4168 osób (46,2%).