Młoda kierująca bez uprawnień powoduje zniszczenia o wartości ponad 100 000 złotych

Młoda kierująca bez uprawnień powoduje zniszczenia o wartości ponad 100 000 złotych

W obliczu młodzieńczej brawury i lekkomyślności, często dochodzi do sytuacji, w których najmłodsi nie są w stanie przewidzieć konsekwencji swoich działań. Tak też miało miejsce w Krotoszynie, podczas jednego z sobotnich wieczorów. Wiele wskazuje na to, że impulsywność i chęć zaimponowania innym przekroczyły granice bezpieczeństwa.

Nietypowy incydent miał miejsce tuż przed północą, kiedy to szesnastoletnia dziewczyna spowodowała zniszczenia materialne o wartości przekraczającej 100 tysięcy złotych. Jak do tego doszło? Młoda dama pożyczyła od znajomego klucze do samochodu – Citroën C3 i następnie wjechała nim w elewację trybuny głównej stadionu miejskiego, położonego w parku krotoszyńskim.

Zarządca obiektu oszacował straty wynikłe z tego incydentu na 100 tysięcy złotych, nie uwzględniając jednak kosztów naprawy pojazdu. Co więcej, okazało się że napędzająca auto dziewczyna nie posiadała uprawnień do kierowania, co uniemożliwiło skorzystanie z ubezpieczenia OC pojazdu.

Świadkowie tego niecodziennego zdarzenia przekazały, że młoda kobieta chciała pochwalić się swoimi umiejętnościami za kierownicą. Przyjaciółka wypożyczyła od kolegi klucze do jego Citroëna. W momencie opuszczania parkingu miała zamiar włączyć się do ruchu drogowego. Gdy jednak jej towarzysze usłyszeli głośny dźwięk silnika, spostrzegli, że ich koleżanka najpierw wjechała na chodnik, niszcząc przy tym stojak na rowery wraz z jednośladem, a dopiero potem uderzyła bezpośrednio w ścianę budynku.