Kobieta z Kalisza padła ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników banku

Kobieta z Kalisza padła ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników banku

Również w naszym regionie oszuści nie próżnują, a ich kolejną ofiarą padła 45-letnia mieszkanka Kalisza. Kobieta niestety uwierzyła w kłamstwa przestępców, którzy udawali pracowników banku.

Do zdarzenia doszło, gdy do zamieszkującej Kalisz kobiety skontaktowała się osoba, która utrzymywała, że jest przedstawicielem instytucji finansowej, w której 45-latka posiadała rachunek bankowy. Podczas tej rozmowy telefonicznej, rzekomy pracownik banku poinformował zaskoczoną kobietę o wniosku kredytowym, który miał zostać złożony na jej koncie i został zaakceptowany.

Mieszkanka Kalisza była zdezorientowana, ponieważ nigdy nie składała takiego wniosku. Fałszywy bankowiec wyjaśnił jej jednak, że może to być rezultat działalności oszustów. Rzekomy pracownik banku doradził 45-latce natychmiastowe pojechanie do placówki i wypłacenie środków z konta. Zapewnił ją, że powinna dokonać wpłaty tych środków na specjalne „konto techniczne”, które według niego było gwarancją bezpieczeństwa i umożliwiło odzyskanie środków.

Niestety, kobieta nie zorientowała się, że ma do czynienia z oszustami. Bez zastanowienia przystąpiła do realizacji wszystkich instrukcji, które jej podano. W efekcie wypłaciła gotówkę w banku i wpłaciła ją na konto wskazane przez oszustów.