Przedłużony weekend Bożego Ciała: Policja apeluje o ostrożność i przewiduje zwiększone natężenie ruchu drogowego

Przedłużony weekend Bożego Ciała: Policja apeluje o ostrożność i przewiduje zwiększone natężenie ruchu drogowego

Zbliża się przedłużony weekend związany ze świętem Bożego Ciała, co z pewnością sprowadzi za sobą wzmożone natężenie ruchu na szosach w całym kraju. Służby policyjne już teraz planują wdrożenie działań mających na celu zminimalizowanie liczby incydentów drogowych podczas tego okresu.

Według informacji przekazanych przez policję, kluczowym zadaniem stanie się zapewnienie bezpieczeństwa zarówno na głównych arteriach komunikacyjnych, jak i na trasach cechujących się zwiększonym stopniem ryzyka. Będą czuwali nad płynnością ruchu oraz zapewnią wszechstronną pomoc wszystkim uczestnikom podróży. W przypadku znacznych opóźnień i problemów, policjanci będą kierować ruchem drogowym w sposób manualny.

Jednym z najważniejszych zagrożeń na drodze jest przekraczanie dozwolonych prędkości, dlatego podczas nadchodzącego weekendu nie zabraknie funkcjonariuszy wyposażonych w ręczne mierniki prędkości. Patrolujące drogi radiowozy, zarówno te oznakowane jak i nieoznakowane, wyposażone zostaną w wideorejestratory.

Dodatkowo, służby policyjne zwrócą szczególną uwagę na prawidłowe korzystanie przez kierowców i pasażerów z pasów bezpieczeństwa. Kontrolowane będzie również odpowiednie przewożenie dzieci w pojazdach. Niezmiernie istotnym zadaniem będzie także wykrywanie i eliminowanie z ruchu kierowców, którzy znajdować się będą pod wpływem alkoholu.