19-latek z Ostrowi Mazowieckiej zatrzymany za posiadanie marihuany

19-latek z Ostrowi Mazowieckiej zatrzymany za posiadanie marihuany

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji w Ostrowi Mazowieckiej niedawno zakończyli działania, które doprowadziły do zatrzymania młodego mężczyzny. W wyniku ich działań, 19-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który posiadał nielegalne substancje na ulicy Wołodyjowskiego, został skutecznie zatrzymany. Substancją, której dotyczy zarzut, jest marihuana.

Podczas kontroli rutynowej, policjanci zauważyli, że młodzieniec był w posiadaniu torby foliowej. Wewnątrz torby znajdował się susz roślinny o barwie zielono-brązowej i wadze przekraczającej 163 gramy. Policjanci podejrzewali, iż może to być narkotyk, co pociągnęło za sobą natychmiastowe zatrzymanie 19-latka i przetransportowanie go do komendy w Ostrowi Mazowieckiej.

W komendzie przeprowadzono badania substancji roślinnej przy użyciu testera narkotykowego. Wyniki tych badań potwierdziły podejrzenia policjantów – była to marihuana. W konsekwencji tych odkryć, młody mężczyzna został umieszczony w areszcie. Po wykonaniu wszystkich wymaganych czynności procesowych, usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Za przestępstwo posiadania marihuany, 19-latkowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Sprawa będzie teraz rozpatrywana przez sąd, który wyznaczy odpowiednią karę. Zdarzenie to zwraca uwagę na ciągły problem związany z narkotykami w lokalnej społeczności. Władze apelują do mieszkańców o czujność i zgłaszanie wszelkich podejrzanych zdarzeń dotyczących handlu lub posiadania narkotyków.

Wydział Prewencji w Ostrowi Mazowieckiej stale prowadzi kontrole i działa na rzecz zwalczania przestępczości narkotykowej. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymanie 19-letniego mężczyzny jest dowodem na skuteczność tych działań i zaangażowanie służb mundurowych w zwalczanie tego typu przestępczości.