W hołdzie Rotmistrzowi Pileckiemu: Poświęcenie i nadanie sztandaru Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kozikach

W hołdzie Rotmistrzowi Pileckiemu: Poświęcenie i nadanie sztandaru Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kozikach

11 czerwca 2024 roku, społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej noszącej imię rtm. Witolda Pileckiego w Kozikach, świętowała wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia, szkołę ogarnęło świąteczne nastroje, wynikające z organizacji Święta Szkoły, które dodatkowo upamiętnione było ceremonią poświęcenia i nadania sztandaru placówki.

Do udziału w tej uroczystości została zaproszona Adriana Rukat, Prezes Zarządu LGD ZIELONE SIOŁO, na zaproszenie dyrektorki szkoły, Bernadetty Budnej. Wyróżnienie to umocniło rangę tego niezwykłego wydarzenia.

Nadanie sztandaru jest nie tylko formą symbolizowania osiągnięć, ale ma również silne podłoże historyczne i patriotyczne. Jest to wyraz uznania dla dziedzictwa Patrona Szkoły – rtm. Witolda Pileckiego. Sztandar stanowi o jedności, tożsamości i wspólnoty szkolnej, a jego poświęcenie przywołuje i podkreśla te wartości w codziennym życiu szkoły.

Cała uroczystość rozpoczęła się od poruszającego występu artystycznego, przygotowanego przez najmłodszych uczniów szkoły oraz przedszkolaków. W swoim programie, dzieci nawiązały do dziedzictwa i wartości przekazanych przez Rotmistrza Pileckiego, takich jak odwaga, patriotyzm i poświęcenie dla Polski. Wystąpienie młodych artystów, pełne emocji i głębokiego przesłania, spotkało się z gorącym aplauzem zgromadzonych na uroczystości gości.

Te wyjątkowe obchody stanowiły nie tylko okazję do uhonorowania pamięci o wielkim Polaku – rtm. Witoldzie Pileckim, ale również służyły jako doskonała okazja do integracji społeczności szkolnej i lokalnej. Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście, razem celebrowali wartości, które są fundamentem funkcjonowania szkoły.