Wyprawka 2021 – Czyli jak przygotować dziecko do nauki

Wyprawka 2021 – Czyli jak przygotować dziecko do nauki

Wakacje już za nami, w tym roku uczniowie powracają do szkół w trybie stacjonarnym. Dla rodziców jest to czas wzmożonych wydatków, związanych z koniecznością zakupu wszystkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka. W tym artykule przyjrzymy się, na co warto zwrócić uwagę podczas kompletowania dziecięcej wyprawki oraz podpowiemy, w jaki sposób można zaoszczędzić kilka złotych. Zapraszamy do artykułu.

Podręczniki

Temat rzeka, chyba każdy z nas pamięta ciężar tornistra, który spoczywał na naszych barkach. W dzisiejszych czasach wszystko jest zależne od podstawy programowej. W większości przypadków te same podręczniki funkcjonują przez kilka lat, w związku z tym, aby zaoszczędzić kilka złotych, warto rozejrzeć się wśród starszych kolegów dziecka, czy któryś z nich nie posiada swoich podręczników z zeszłego roku. Bardzo często zdarza się, że podręczniki można zakupić nawet połowę taniej, a przecież niczym nie odbiegają one od swoich nowych odpowiedników. Jeśli już czujemy konieczność zakupu dziecku nowych podręczników, warto rozejrzeć się w internecie za kuponami rabatowymi, które dostępne są na różnych portalach ze zniżkami. W przypadku zakupu całego kompletu dla dziecka może okazać się, że rabat to nawet ponad 100 zł.

Przybory szkolne

Tutaj możliwości mamy dwie. Jeśli to pierwszy rok edukacji naszej pociechy będziemy musieli zakupić dosłownie wszystko, nie jest jednak powiedziane, że trzeba to zrobić jeszcze przed zabrzmieniem pierwszego dzwonka. Część mniej potrzebnych artykułów możemy zakupić nieco później, ponieważ nie będą one wymagane już pierwszego dnia szkoły.
W przypadku dzieci, które już chodziły do szkoły, warto przed wybraniem się na wyprawkowe zakupy zrobić z dzieckiem przegląd posiadanych przez nie rzeczy z lat poprzednich. Może się okazać, że niektóre rzeczy dziecko ma schowane gdzieś na dole tornistra lub głęboko zakopane w zakamarkach biurka. Jeśli okaże się, że część rzeczy jest jeszcze dobra, również nie musimy koniecznie kupować nowych.

Tornister

Podobnie jak w przypadku różnego rodzaju akcesoriów i w przypadku plecaka bądź tornistra może okazać się, że ten, który dziecko użytkowało rok wcześniej, nadaje się na dalsze miesiące. Oczywiście, jeśli chcemy, możemy dziecku zakupić nowy plecak, zwłaszcza zalecane jest to w przypadku gdy dziecko przechodzi na nowy poziom edukacji. Może się bowiem okazać, że stary plecak nie będzie w stanie pomieścić wszelkich niezbędnych książek i potrzebnych do szkoły rzeczy.

Elektronika

Edukacja na świecie zrobiła zdecydowanie duży postęp. Dzisiaj dzieci nie wyobrażają sobie nauki bez komputera. Gdy dziecko prosi nas o nowy sprzęt, nie koniecznie musi się ono sugerować graniem w gry. Niestety sprzęt po 2-3 latach robi się już przestarzały, przez co może konieczna być jego wymiana. Stwierdzenie „Potrzebuje komputera do nauki” w tym wypadku może okazać się nie tylko wymówką dziecka. Coraz częściej szkoły korzystają z elektronicznych dzienników czy organizatorów, przez co faktycznie sprzęt, o który prosi dziecko, faktycznie może przysłużyć mu się do edukacji. Nie zapominajmy także o tym, że większość młodych ludzi szuka w internecie dodatkowych materiałów dydaktycznych, aby lepiej przygotować się nadchodzących egzaminów.

Mamy nadzieje, że nasze porady co do wyprawki szkolnej przypadły państwu do gustu. Jednocześnie życzymy państwa pociechom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.