Coraz więcej osób ma problemy z alkoholem

Coraz więcej osób ma problemy z alkoholem

Strach przed utratą pracy czy najbliższych sprawia, że coraz więcej osób sięga po alkohol. Świadczą o tym coraz to większe kolejki na zajęcia terapeutyczne, które w ostatnim czasie wzrosły o połowę. Problem ten zaczyna dotyczyć coraz to większej liczby osób.

Dlaczego sięgamy do kieliszka częściej

Niewątpliwie jedną z przyczyn, które mają na to znaczący wpływ, jest obecna sytuacja epidemiczna. To właśnie z jej powodu wiele osób straciło bądź obawia się utraty zatrudnienia. Redukcje etatów spowodowane cięciami kosztów dotknęły większość branż, niestety nie sposób się przed tym uchronić. Oczywiście nie jest to jedyna przyczyna narastającego problemu alkoholizmu w naszym społeczeństwie, jednak większość nowych osób zgłaszających się do ośrodka jako główną przyczynę podaje właśnie ten powód. Do innych przyczyn należą również inne czynniki, takie jak stres czy problemy rodzinne.

Jakiej jakiej grupy wiekowej problem dotyczy?

Zdecydowanie każda grupa społeczna, jak i wiekowa jest narażona. W znacznej większości jednak do poradni zgłaszają się osoby powyżej 60 roku życia. Jest to spowodowane tym, iż młodsze osoby są w stanie uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych przez Internet. Niestety, osoby w starszym wieku nie radzą sobie z obsługą komputera, to właśnie dla nich bramy poradni są cały czas otwarte. Warto także pamiętać, że każda osoba, która czuje, że zaczyna mieć problem ze spożywaniem alkoholu, powinna zgłosić się do takiej poradni. Pracujący tam ludzie do każdego podchodzą indywidualnie i nikt nie zostanie pominięty czy też odrzucony.

Gdzie szukać pomocy?

Specjalnie na tę okazję został przygotowany specjalny telefon zaufania, pod którym uzyskamy pomoc. Czekają tam na nas specjaliści, którzy z chęcią nas wysłuchają i postarają się pomóc. W przypadku naszego regionu taką pomóc uzyskamy pod numerami telefonów 669 991 530, a także 669 990 591. Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 19.