Nadchodzą upały: jak zadbać o ochronę skóry?

Nadchodzą upały: jak zadbać o ochronę skóry?

Lato to zawsze wyczekiwany sezon. Któż nie lubi słońca i długich dni? Lato to także pięknie muśnięta słońcem skóra, lecz niestety ta aktywność nie należy już do najbezpieczniejszych. Warto pamiętać, że upały oznaczają nie tylko świetne stylizacje i brązową skórę, ale tworzą również poważne zagrożenie. Podpowiadamy, jak się przed nimi chronić.

Chroń głowę przed słońcem!

Napięty grafik Polaków pracujących rzadko pozwala na ustalanie sobie konkretnych, bezpiecznych pór wychodzenia z domu, czyli wyłącznie wcześnie rano lub po 16:00. Godziny pracy bywają różne, a dni wolne chcemy wykorzystywać w całości, przez co miejskie parki i plaże zapełniają się już od samego rana. Odpoczynek na słońcu tworzy ryzyko poparzenia skóry i udaru. I o ile skórę można posmarować kremem z filtrem i cieszyć się dość skuteczną ochroną, o tyle głowa wymaga szczególnej opieki. Bez względu na to, ile lat mamy na karku, kark warto osłaniać czapką z daszkiem lub stylowym kapeluszem. Dodatkowo pamiętamy o piciu dużych ilości wody, plus trzeba pamiętać o tym, że napoje gazowane nie są dobrym zamiennikiem wody.

Słoneczna ochrona dla dzieci i dorosłych

Najwięcej czasu na świeżym powietrzu spędzają dzieci. Warto szczególnie zadbać o ich bezpieczeństwo, wyrabiając zdrowe nawyki. Picie wody to podstawa, o kremie i nakryciu głowy też już wspominaliśmy. Natomiast dobrym pomysłem będzie również zadbanie o odpowiednią garderobę. Małe dzieci warto ubierać w bawełniane bluzeczki z długim rękawem. Bawełna jest przewiewnym materiałem, oddychającym. Latem warto unikać poliestru, wybierając właśnie bawełnę, lub len, wiskozę, tencel, czy jedwab.

W przypadku, gdy podczas pobytu na zewnątrz, rozboli nas głowa lub poczujemy się gorzej, to niezawodny znak, że należy wrócić do domu. Długotrwałe przebywanie na słońcu nie jest korzystne, nawet dla osób odpornych i zdrowych.

Koniecznie przeczytaj również: https://piekni.pl/bezpieczne-opalanie/.