Dramatyczne wypadki w powiecie ostrowskim

Dramatyczne wypadki w powiecie ostrowskim

Ładna pogoda i dobre warunki na drogach niestety nie chronią kierowców przed wypadkami. Zdarza się, że kierowcy nie stosują się do zasad bezpiecznej jazdy, co często kończy się dla nich tragicznie. Cenę ponoszą również pasażerowie. Do niebezpiecznych i tragicznych zdarzeń doszło ostatnio na terenie powiatu ostrowskiego.

Młody kierowca zginął na bezpiecznym odcinku

Prosta i spokojna droga również może stać się miejscem śmiertelnego wypadku. Tak stało się na drodze w Malinowie Starym. Kierujący samochodem osobowym 25-latek stracił kontrolę nad autem, co skutkowało wypadnięciem z drogi. Samochód wpadł do rowu, odbił się i uderzył w drzewo, a następnie dachował. Wypadek okazał się śmiertelny. Młody mężczyzna zginął na miejscu. Policyjne czynności na miejscu zdarzenia trwały wiele godzin, a droga była zablokowana dla innych kierowców, zmuszonych korzystać z objazdów. Wypadek bez wątpienia udowadnia, że nawet najbezpieczniejsze odcinki lokalnych dróg nie zwalniają nas z obowiązku zachowania ostrożności i stosowania się do przepisów.

Płonący ciągnik rolniczy

Sezon wakacyjny jest również sezonem wytężonej pracy rolników. Sprzęty rolnicze są obecnie w ruchu, co często skutkuje wypadkami. Każdego roku na terenie gospodarstw rolnych dochodzi do śmiertelnych wypadków z udziałem maszyn rolniczych. Tym razem na szczęście było inaczej. Właściciel ciągnika rolniczego nie stracił życia, ani zdrowia, ale poniósł straty materialne. Ciągnik rolniczy w Jelonkach, pozostawiony na noc w pobliżu stogów siana, zapalił się. Maszyna stanęła w ogniu, co na szczęście nie umknęło uwadze gospodarzy. Szybko wezwano straż pożarną, dzięki czemu uniknięto poważniejszych strat. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej, w tym jeden z Ostrowi Mazowieckiej. W akcji towarzyszyła również policja.

Warto pamiętać, że lato to nie tylko czas beztroski i urlopów. To także okres szczególnie zatłoczonych dróg. Pamiętajmy o tym i zachowujmy się odpowiedzialnie, dbając o zdrowie swoje i innych.