Lotto — wygrane pieniądze trafiły do mieszkańca Ostrowi Mazowieckiej!

Lotto — wygrane pieniądze trafiły do mieszkańca Ostrowi Mazowieckiej!

Gra liczbowa Lotto, transmitowana w telewizji już od 1957 roku, cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Mimo upływu lat i pokoleń losowane numerów Lotto wciąż jest momentem wyczekiwanym. Teraz gracze mają łatwiej, gdyż wyniki mogą sobie podejrzeć w sieci. Dawniej z niecierpliwością wyczekiwano wieczornego programu, w którym odbywało się losowanie na żywo.

Szczęściarz z Ostrowi Mazowieckiej wygrał milion złotych w Lotto!

Pewien mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej zagrał w Lotto Plus i wygrał… milion złotych! Co ciekawe, szczęściarz nie typował liczb samodzielnie, korzystając z popularnej metody na chybił trafił, w której liczby wybiera automat. Wygrany z Ostrowi stał się pierwszym zwycięzcą Lotto w mieście. Serdecznie gratulujemy wygranej!

Warto wspomnieć, że prawdopodobieństwo trafienia szóstki w Lotto wynosi zaledwie 1 do 14 milionów! Liczb, które okażą się właściwe, nie sposób przewidzieć. Można mieć jedynie nadzieję na szczęście, co może być zgubne, gdyż prowokuje do wydawania kolejnych pieniędzy na losowania.

Historia Lotto w Polsce

Gra liczbowa Lotto istnieje od 1957 roku, a za jej organizację odpowiada Totalizator Sportowy. Kioski Lotto, w których można wypełniać kupony, na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast. Od 1973 roku losowania Lotto zaczęto transmitować w telewizji i tak jest do dzisiaj, mimo że na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniono kanały nadawania. Obecnie losowania transmituje się na kanale TVP3 o godzinie 21:50.

Mimo że Lotto w Polsce działa już ponad 50 lat, to największe wygrane padły po 2015 roku. W marcu 2017 roku osoba z województwa małopolskiego wygrała ponad 37 mln zł. Z kolei w 2019 roku osoba z województwa łódzkiego wygrała ponad 193 mln zł!