Aktywizacja zawodowa w Ostrowi Mazowieckiej

Aktywizacja zawodowa w Ostrowi Mazowieckiej

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej poinformował o dostępności środków finansowych na aktywizację zawodową osób bezrobotnych. Dzięki temu bezrobotni mieszkańcy gminy mogą skorzystać z jednego z trzech sposobów wsparcia. To także szansa dla osób, które chcą otworzyć lub rozwinąć własną działalność gospodarczą.

Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej oferuje dofinansowania

Już od wielu lat w Polsce funkcjonują dofinansowania dla osób bezrobotnych, dzięki którym mogą stanąć na nogi. Nie są to typowe zapomogi finansowe, a wsparcie do realizacji konkretnych planów zawodowych. Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczął nabór wniosków na wsparcie założenia działalności gospodarczej (jednorazowo 25 tys. zł), bon na zasiedlenie (jednorazowe wsparcie w wysokości 8 tys. zł) oraz zakup sprzętu do działalności gospodarczej (do 30 tys. zł jednorazowo). Należy pamiętać, że każdy program wsparcia ma określone zasady i wymaga spełnienia określonych warunków. Jednym z nich jest bycie osobą bezrobotną.

Gdzie składać wnioski w sprawie wsparcia?

Dodatkowe informacje na temat programów aktywizacji zawodowej są dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy. Do każdego programu przeznaczono inny pokój w Urzędzie. Jeśli macie pytania dotyczące bonu na zasiedlenie, kierujcie się do pokoju nr 20. Informacje o dwóch pozostałych projektach znajdziecie w pokoju nr 21. O wskazówki można poprosić też telefonicznie. Z kolei wnioski są dostępne na stronie ostrowmazowiecka.gov.pl.

Wsparcie finansowe jest jednym z najlepszych sposobów na aktywizację zawodową, ponieważ zwiększa możliwości przygotowania do wykonywania określonego zawodu. Co najlepsze, spełnienie wszystkich warunków dofinansowania powoduje, że otrzymanych pieniędzy nie trzeba zwracać.