Wkrótce wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Ostrowi Mazowieckiej

Wkrótce wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Ostrowi Mazowieckiej

Już 25 września w Ostrowi Mazowieckiej odbędą się uroczyste obchody święta Wdzięczni Polskiej Wsi. Premier Mateusz Morawiecki pojawi się na obchodach jako gość specjalny. Organizatorzy wydarzenia uprzedzają o zablokowanej ulicy Trębickiego, która będzie nieprzejezdna do czasu zakończenia imprezy.

Wdzięczni Polskiej Wsi, co to za święto?

Święto Wdzięczni Polskiej Wsi jest wydarzeniem ogólnopolskim, niemającym ustalonej konkretnej daty. Niektóre gminy organizują uroczystości pod koniec sierpnia, inne we wrześniu. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta ogłoszono, że w Ostrowi Mazowieckiej obchody święta odbędą się w niedzielę 25 września, w godzinach 12:00-18:00. Ogólnopolskie święto Wdzięczni Polskiej Wsi jest wydarzeniem mającym na celu podkreślenie istotności polskich rolników dla kraju. Specjalne obchody są sposobem na wyrażenie wdzięczności dla rolników za to, że ciężko pracują i zaopatrują kraj w lokalną żywność. 25 września 2022 roku w Ostrowi będzie również dniem polskiej wsi.

Plan wydarzenia

Wspólne świętowanie w Ostrowi Mazowieckiej rozpocznie się o godzinie 12:00 mszą świętą w plenerze, na boisku OMEGA, zlokalizowanym przy ulicy Trębickiego. Ulica ta jest nieczynna dla ruchu kołowego już od 19 września, a jej ponowne otwarcie nastąpi po zakończeniu niedzielnych uroczystości. Po mszy świętej nastąpi część artystyczna: na scenie pojawią się lokalne Zespoły Ludowe. Później wystąpi także Sławomir z Zespołem, znany między innymi z hitu Miłość w Zakopanem. Wydarzenie będzie również niesamowitą atrakcją dla dzieci, a dodatkowym plusem imprezy będzie dobre jedzenie. Darmowa degustacja regionalnych potraw czeka na wszystkich zainteresowanych!

W dniu obchodów zamknięta będzie nie tylko ulica Trębickiego, ale również ulica Parkowa. Organizatorzy zalecają, by na wspólne świętowanie udać się pieszo — liczni świętujący z pewnością utrudnią parkowanie.