Niezapomniana tragedia: 11-letnia rowerzystka potrącona przez pijanego kierowcę

Niezapomniana tragedia: 11-letnia rowerzystka potrącona przez pijanego kierowcę

W Ostrowie Wielkopolskim doszło do poruszającego wypadku drogowego. Jak poinformowała PAP oficer prasowy miejscowej policji, podkom. Małgorzata Michaś, 11-letnie dziecko na rowerze zostało brutalnie potrącone przez zatopionego w alkoholu kierowcę. Niewinna dziewczynka na skutek nieszczęśliwego zdarzenia doznała poważnego urazu wielonarządowego.

Na miejsce okrutnej kolizji zostały wezwane odpowiednie służby, które natychmiast po przybyciu ustaliły, że sprawcą jest 31-letni lokalny mieszkaniec. Mężczyzna, prowadzący samochód marki Lexus, bezmyślnie uderzył w rower prowadzony przez 11-letnią dziewczynkę.

Mimo iż był pod wpływem alkoholu, jak wykazały badania przeprowadzone na miejscu zdarzenia, miał on w swoim organizmie blisko promil alkoholu. Jak powiedziała PAP podkom. Michaś, sprawca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej w najbliższy piątek, po tym jak noc spędził w areszcie policyjnym.

Po tragicznym wypadku 11-letnia ofiara została natychmiast przewieziona do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Informacje o jej stanie zdrowia przekazał PAP rzecznik prasowy tej placówki, lekarz Adam Stangret. Jak podkreślił, dziecko doznało poważnego urazu wielonarządowego i jest obecnie pod stałą opieką na oddziale intensywnej terapii.