Na przekór spekulacjom: Mariusz Staszewski i Jakub Krawczyk zostają w Arged Malesie Ostrów Wielkopolski

Na przekór spekulacjom: Mariusz Staszewski i Jakub Krawczyk zostają w Arged Malesie Ostrów Wielkopolski

Na przestrzeni ostatnich tygodni wiele było plotek dotyczących przyszłego zatrudnienia Mariusza Staszewskiego, cenionego trenera z Arged Malesie Ostrowie Wielkopolskim. Informacje te sugerowały, że szereg miejsc, w tym Unia Leszno, która pożegnała Piotra Barona oraz Stal Gorzów, gdzie miałby zastąpić Stanisława Chomskiego, próbowało przyciągnąć do siebie Staszewskiego. Jednakże podczas konferencji prasowej, Waldemar Górski, prezes Ostrovii, oficjalnie potwierdził, że Staszewski pozostanie związany z klubem. Dodatkowo poinformowano, że nadchodzący sezon będzie okazją dla utalentowanych juniorów do ścigania się w barwach czerwono-białych.

O jakich juniorach mowa? Między innymi o Sebastianie Szostaku i Jakubie Krawczyku, który szczególnie cieszy fanów Ostrovii. Co więcej, Krawczyk otrzymał wiele propozycji transferowych od PGE Ekstraligi, a wielu spekulowało o jego przenosinach do Betard Sparty Wrocław. Wydawało się, że plany transferowe są już finalizowane i wyjście Krawczyka z Arged Malesy to tylko kwestia formalności. Jednakże, ostatnie wydarzenia przyniosły pełen zwrot akcji i 20-letni zawodnik ostatecznie zdecydował się pozostać w klubie.

Podczas konferencji Mariusz Staszewski skomentował sytuację: „Było wiele rozmów na temat mojego odejścia. Rozpoczęliśmy już budowę drużyny i biorąc pod uwagę naszą ciągłą rywalizację o Ekstraligę, przedstawiamy dzisiaj dwa nazwiska zawodników, którzy niezależnie od ligi, w której będziemy rywalizować, na pewno pozostaną z nami. Teraz skupiamy się na meczu z Falubazem – to jest dla nas najważniejsze”. Jakub Krawczyk dodał: „Wraz z trenerem i prezesem podjęliśmy decyzję o moim pozostaniu. Wokół mnie działo się wiele rzeczy, a spekulacje były różnorodne. Cieszę się, że w 2024 roku nadal będę mógł reprezentować barwy Arged Malesy Ostrów Wielkopolski”.