Dzielni mieszkańcy Śliwnik zapobiegli potencjalnej tragedii na drodze

Dzielni mieszkańcy Śliwnik zapobiegli potencjalnej tragedii na drodze

W małej miejscowości Śliwniki doszło do zdarzenia, które mogło mieć tragiczne skutki. Na szczęście, dzięki czujności i odpowiedzialności dwóch mężczyzn, udało się uniknąć nieszczęścia. Zauważyli oni bowiem kierowcę, którego zachowanie sugerowało, że może być pod wpływem alkoholu, a następnie podjęli decyzję o interwencji. Nie tylko uniemożliwili mu kontynuację jazdy, ale również zabezpieczyli kluczyki do auta.

Zdecydowane działanie obywateli prawdopodobnie zapobiegło tragedii. Jak się później okazało, ich podejrzenia były słuszne, bowiem badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał we krwi blisko 3 promile alkoholu. Wszystko to wydarzyło się w niedzielę, nieco po godzinie 10 rano na ulicy Nowej w Śliwnikach.

Po zgłoszeniu incydentu na miejsce natychmiast przybył patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego (WRD) z Ostrowa Wielkopolskiego. Chociaż początkowo podejrzany kierowca oddalił się od miejsca zdarzenia, to po chwili postanowił wrócić i przyznał się do prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, wcześniej zatrzymany mężczyzna robił zakupy w sklepie monopolowym położonym na ulicy Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach.