Wizja wybuchu w kamienicy – służby ratunkowe na celowniku

Wizja wybuchu w kamienicy – służby ratunkowe na celowniku

Niezwykle niecodzienna sytuacja rozegrała się w Ostrów Wielkopolski, kiedy to służby ratunkowe – strażacy i policjanci, a także pewna część mieszkańców miasta, musieli zareagować na zgłoszenie, które nadeszło po godzinie 4 rano. Informacja ta sugerowała, że przerażający wybuch miał miejsce w piwnicy kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Wiosny Ludów pod numerem 2a. Zgłoszenie zawierało również informacje o zawaleniu się ściany budynku i potencjalnych ofiarach.

Gdy zespoły ratownictwa dotarły na miejsce, natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie terenu, próbując zidentyfikować domniemane gruzowisko. Po krótkim czasie ich wysiłki doprowadziły do spotkania z mężczyzną, który szczegółowo opisywał dramatyczne zdarzenie, które jednak okazało się być jedynie owocem jego wyobraźni.

Sytuację komplikowało to, że zarówno policjanci, jak i medycy musieli podejmować decyzje dotyczące stanu psychicznego mieszkańca. W przypadku stwierdzenia braku poczytalności, musiałaby zostać przeprowadzona odpowiednia procedura, przewidziana dla sytuacji fałszywych alarmów.

Ostatecznie okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i doznał niewielkiego urazu głowy, który prawdopodobnie przyczynił się do powstania jego błędnej percepcji rzeczywistości i wywołał halucynacje o wybuchu.