Policjant z Poznania powstrzymuje złodzieja zegarków w Ostrowie Wielkopolskim

Policjant z Poznania powstrzymuje złodzieja zegarków w Ostrowie Wielkopolskim

W drodze na służbę, policjant z Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu zauważył niespotykaną sytuację na jednej z ulic w śródmieściu Ostrowa Wielkopolskiego. Młody mężczyzna, jak się potem okazało, był ścigany przez pracownika lokalnej jubilerki. Powód pościgu stał się jasny – młodzieniec ukradł dwa zegarki o wartości przekraczającej 5000 złotych. Niewzruszony policjant niezwłocznie podjął decyzję o interwencji i ruszył w pogoń za uciekającym przestępcą, którego ostatecznie zatrzymał kilka bloków dalej.

Całe zdarzenie miało miejsce 25 września 2023 roku, tuż przed godziną czternastą. Policjant z Poznania, znajdując się na trasie do swojej służby, natrafił na niecodzienną scenę – młody chłopak uciekający przed innym mężczyzną. Szczegóły sytuacji wyjaśniły się później – okazało się, że jest to gonitwa za złodziejem, który ukradł dwa cenne zegarki ze sklepu jubilerskiego. Policjant nie zawahał się ani chwili i ruszył w pościg za 23-letnim przestępcą. Po zatrzymaniu mężczyzny, funkcjonariusz natychmiast wezwał dodatkowe wsparcie. Pierwszy na miejscu zdarzenia pojawił się inny policjant z Centralnego Biura Śledczego Policji, którego pomoc okazała się nieoceniona w obezwładnieniu złodzieja.

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna to 23-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Na szczęście, udało się odzyskać skradzione przez niego dobra.