Gorzkawy początek sezonu dla BM STAL Ostrów

Gorzkawy początek sezonu dla BM STAL Ostrów

Pierwszy mecz nowego sezonu w Orlen Basket Lidze nie okazał się pomyślny dla drużyny BM STAL Ostrów. Spotkanie odbyło się na terenie przeciwnika, warszawskiej ekipy DZIKI, której udało się pokonać ostrowski zespół wynikiem 86:65. Stała się ona nowym liderem ligi, podczas gdy „Stalówka” ze smutkiem musi przyjąć spadek na 12. miejsce w tabeli.

W związku z tym wynikiem, trener Andrzej Urban wskazał na konieczność poprawy procesu treningowego, nawiązując do problemów kadrowych drużyny. Jego zdaniem, nie tylko absencja pewnych zawodników wpłynęła na końcowy rezultat meczu, ale również multum drobniejszych okoliczności uniemożliwiających pełne zaangażowanie zawodników w treningi. Wśród tych przeszkód znajdowały się choroby, różnego rodzaju kontuzje, niefortunne incydenty oraz czasowy wyjazd Aigarsa na Łotwę, gdzie reprezentował swój kraj na arenie międzynarodowej.

Andrzej Urban wyraził jednak optymizm i wiarę w to, że drużyna wróci do pełnej sprawności, podniesie standardy treningowe oraz przekuje to w lepsze wyniki w nadchodzących spotkaniach.