Wielkopolski Ostrów: Komunikacyjne nieporozumienie na skrzyżowaniu ulic Odolanowskiej i Długiej

Wielkopolski Ostrów: Komunikacyjne nieporozumienie na skrzyżowaniu ulic Odolanowskiej i Długiej

Znów doszło do incydentu na drodze, a dokładnie na skrzyżowaniu dwóch ulic w Ostrowie Wielkopolskim – Odolanowskiej i Długiej. Zdarzenie to miało miejsce między dwiema kobietami, które prowadziły samochody marki Skoda i Volkswagen.

Zdarzenie wydarzyło się w czwartkowe popołudnie, a precyzyjnie chwilę po godzinie 18. Warto wspomnieć, że kilka dni wcześniej podobna sytuacja miała tam miejsce. Problemem było nieodpowiednie odczytanie sygnalizacji świetlnej – pomimo zielonej strzałki, która sugeruje możliwość skrętu w prawo, kierująca volkswagenem kontynuowała jazdę prosto.

Kobieta za kierownicą volkswagena poruszała się od strony Urzędu Skarbowego. Przystąpiła do jazdy podczas zielonej strzałki na sygnalizatorze, która daje prawo do warunkowego skrętu w prawo. Nie zastosowała się do tego i kontynuowała jazdę prosto, co doprowadziło do zderzenia z drugim pojazdem – Skodą Citigo, która nadjeżdżała z centrum miasta.

Obie uczestniczki kolizji były przekonane, że wjechały na skrzyżowanie na zielonym świetle. Policja została wezwana na miejsce zdarzenia, ponieważ żadna z kobiet nie dysponowała dowodami w postaci nagrań z rejestratorów pokładowych, które mogłyby potwierdzić ich słowa.