Masowo wyrzucamy dobre przedmioty

Masowo wyrzucamy dobre przedmioty

W dzisiejszych czasach sprzęt, który zakupujemy do domu, zdaje się mieć znacznie mniejszą żywotność niż kiedyś. Takie zdanie podziela znaczna grupa osób. Jednak my sami także coraz częściej pozbywamy się całkiem dobrych przedmiotów. Czy jest to oznaka dobrobytu, czy też tego, że coraz mniej szanujemy skarby, które posiadamy w domu?

Oddam za darmo

Taką kategorię znajdziemy na najpopularniejszym w Polsce portalu ogłoszeń lokalnych OLX.pl. To właśnie tam odnaleźć możemy nie tylko ubrania czy całkiem dobre artykuły gospodarstwa domowego. Zdarzają się także prawdziwe perełki, czy też unikatowe przedmioty, które godnie się postarzały, jednak nie pasują one nam do nowoczesnego wystroju wnętrza. Z braku chęci czy czasu decydujemy się na ich oddanie. Są osoby, które wyszukują takie ogłoszenia, następnie nadają przedmiotom dawny blask. Znajdują się tez tacy, którzy robią na tym całkiem niezły i dochodowy biznes. Niektórzy na takich działaniach zarabiają naprawdę dobre pieniądze, wystarczy, że poświęca trochę czasu i zaangażowania. Często możemy usłyszeć historię osób, które żyją tylko i wyłącznie z takiego rodzaju działalności.

Wystawki

Co jakiś czas w większych miastach organizowane są różnego rodzaju wystawki. Jednak to, co możemy na nich znaleźć, okazuje się bardzo często bardzo wartościowe. Doskonałym na to przykładem jest sytuacja, w której podczas jednej z takich wystawek ktoś wyrzucił „niedziałający telewizor” Był to model sprzed 2 lat. Jak opowiada jeden z naszych czytelników, zainteresował się tym telewizorem. Zapytał wystawiającego o zgodę i zabrał telewizor do siebie. Jak się później okazało, wadliwy okazał się bezpiecznik, który kosztował niecałe 2 złote. Po jego wymianie telewizor zaczął działać jak nowy. Ta sytuacja pokazuje, że niektórzy z nas nie zadają sobie nawet odrobiny trudu, aby przywrócić przedmiotom dawną świetność, tylko od razu decydują się na jego wymianę. Jest to spowodowane przeważnie brakiem czasu, ale także i przeświadczeniem, że sprzęt, który jest teraz obecny na rynku, ma bardzo niską żywotność.

Takie sytuacje pokazują, że w dobie dzisiejszych czasów, część z nas mniej szanuje nabyte przedmioty. Warto się czasem zastanowić czy aby na pewno przedmiot, który chcemy wyrzucić, kompletnie do niczego się nie nadaje. Są osoby, którym może on jeszcze posłużyć długi czas, a my będziemy mieli satysfakcje, że zamiast go wyrzucić, możemy komuś pomóc.