Wycieczka zakończona w rowie: tak się kończy jazda pod wpływem!

Wycieczka zakończona w rowie: tak się kończy jazda pod wpływem!

Policjanci z Ostrowi Mazowieckiej z pewnością nie reagują już zdziwieniem na wyczyny nietrzeźwych kierowców. W ostatnim czasie w mieście wydarzyło się jednak kilka ciekawych incydentów. Jednym z nich była podróż 52-letniej kobiety prosto do przydrożnego rowu.

Tak się kończy jazda z promilami

Nietrzeźwi kierowcy chyba nigdy nie przyjmą do wiadomości, jak ogromne zagrożenie stanowią dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie pomagają wysokie mandaty, nie pomagają drastyczne zdjęcia z wypadków i świadomość, że można kogoś zabić swoją własną głupotą. Liczba pijanych na drodze każdego roku jest tak samo wysoka.

W podróż z promilami udała się również 52-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego. Kobieta dość szybko straciła panowanie nad samochodem i wpadła do przydrożnego rowu, gdzie czekała na przyjazd policji. Jej stan nie pozwalał na ucieczkę z miejsca zdarzenia i bynajmniej nie chodzi o konsekwencje wypadku.

Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie aż 2,9 promila alkoholu. Miała dużo szczęścia, że jej wycieczka samochodem nie skończyła się gorzej. 52-latkę przewieziono do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy i wykonano dodatkowe badania. Wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu zapadnie w sądzie.

Żegnał kolegę i sam skończył w więzieniu

O ile policjanci z pewnością nie byli zdziwieni kolejnym pijanym kierowcą na lokalnych drogach, o tyle ostatnia sytuacja sprzed komendy mogła zdziwić niejednego policjanta z doświadczeniem.

Do zdarzenia doszło, kiedy funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego przestępcę. Wraz z mężczyzną przebywali na komendzie w Ostrowi Mazowieckiej. W pewnym momencie przed budynkiem pojawił się 27-letni mężczyzna chcący pożegnać się z kolegą, zanim ten uda się na dwuletnią odsiadkę. Okazało się, że wierny kolega także jest poszukiwany listem gończym. Jak można się domyślić, policjanci nie wypuścili go do domu. Teraz przyjaciele odsiedzą swoje wyroki w jednym terminie.

Może Cię zainteresować: https://ostrowinfo.pl/spowodowal-wypadek-ze-skutkiem-smiertelnym-uslyszal-wyrok/.