Powiat ostrowski zapełniony niewybuchami

Powiat ostrowski zapełniony niewybuchami

Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej i okolic są w dość niebezpiecznej sytuacji. Co jakiś czas na terenie powiatu pojawiają się niebezpieczne niewybuchy. Pozostałości po II Wojnie Światowej są znajdowane w regionie nadzwyczaj często. W ciągu 6 dni na terenie powiatu znaleziono aż cztery niewybuchy.

Saperzy działają w powiecie ostrowskim

Od 20 do 25 października saperzy pojawiali się w powiecie ostrowskim nadzwyczaj często. Mieszkańcy powiatu podejmujący się prac polowych i ogrodowych trafili na niewykorzystane w czasie II Wojny Światowej elementy uzbrojenia. Znaleziono między innymi miny przeciwpancerne, granat F1 oraz granat moździerzowy. Nie były to bezpieczne znaleziska, dlatego w każdym z czterech przypadków natychmiast wezwano policję. Z kolei funkcjonariusze wezwali na miejsce saperów. Wszystkie miny udało się bezpiecznie przetransportować na poligon wojskowy i zdetonować.

Policja ostrzega

Liczne znaleziska pochodzące z czasów okrutnej wojny są niezbitym dowodem na to, że w powiecie ostrowskim znajduje się dużo starej amunicji, pocisków i min. To kwestia czasu, zanim pojawią się kolejne zgłoszenia. W związku z tym policja ostrzega, by niewybuchów absolutnie nie dotykać i nie zabierać ze sobą do domu. Miejsce odkrycia pocisku należy oznaczyć, by osoby postronne nie natknęły się na niebezpieczny element. W przypadku znalezienia niewybuchu należy również szczególnie pilnować dzieci, które wiedzione ciekawością mogą doprowadzić do tragedii. Ostatnim krokiem jest wezwanie policji, która zajmie się dalszymi czynnościami i wezwie na miejsce saperów.

Może Cię zainteresować: https://ewagrowiec.pl/amunicja-w-piecu-niebezpieczne-znalezisko-z-czasow-ii-wojny-swiatowej/.