Dramatyczne zdarzenie w lesie – pracownik leśny znaleziony w stanie krytycznym

Dramatyczne zdarzenie w lesie – pracownik leśny znaleziony w stanie krytycznym

Rano, tuż po godzinie 8, do służb ratunkowych wpłynęła informacja o dramatycznym incydencie, który miał miejsce w jednym z okolicznych lasów. Łącznie na miejsce zdarzenia skierowano kilka służb, w tym karetkę pogotowia, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, straż pożarną oraz policję. Te jednostki skierowano do obszaru w pobliżu węzła Franklinów, gdzie miały miejsce prace leśne.

Przybyłe na miejsce służby odnaleźć musiały jednego z pracowników leśnych. Został on wcześniej znaleziony przez swoich współpracowników. Stan zdrowia mężczyzny był na tyle poważny, że wymagał natychmiastowej interwencji medycznej.

Podjęto próbę reanimacji, którą kontynuowano za pomocą specjalistycznego urządzenia do automatycznego uciskania klatki piersiowej. Ta procedura jest niezbędna podczas reanimacji, ponieważ pozwala na perfekcyjne dostosowanie głębokości i tempa uciśnięć.

Mimo wielominutowych starań i zaangażowania w zaawansowane procedury medyczne, służbom ratunkowym nie udało się stabilnie przywrócić pracy serca poszkodowanego. W rezultacie podjęto decyzję o przetransportowaniu go do karetki i dalszym przemieszczeniu na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Przez cały ten czas urządzenie kontynuowało masaż serca.

Na podstawie jego wyglądu oszacowano, że mężczyzna miał między 55 a 60 lat.