Awaria na terenie firmy przewozowej w powiecie pleszewskim: groźny wyciek oleju napędowego

Awaria na terenie firmy przewozowej w powiecie pleszewskim: groźny wyciek oleju napędowego

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w jednej z firm transportowych położonej w powiecie pleszewskim. Wyciekł tam olej napędowy, który następnie dostał się do pobliskiego zbiornika wodnego, zagrażając jego ekosystemowi. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z Ostrowa Wielkopolskiego.

Informacja o incydencie dotarła do służb ratunkowych w sobotnie popołudnie. Ekipy ratownicze, po przybyciu do miejscowości Suchorzew, potwierdziły fakt wystąpienia wycieku paliwa. Dzięki ich efektywnej i błyskawicznej reakcji, udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się substancji szkodliwej na inne cieki wodne w okolicy.

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego została skierowana na miejsce zdarzenia krótko po godzinie 14.00. W sumie, podczas całej operacji ratunkowej brało udział siedem zastępów straży pożarnej.

Czyścić teren i neutralizować zagrożenie ekologiczne strażacy musieli przez około trzy godziny. Po tym czasie udało im się całkowicie zakończyć akcję i usunąć wszelkie skutki awarii.