76-letni kierowca renault clio ginie w tragicznym wypadku koło Bronowa

76-letni kierowca renault clio ginie w tragicznym wypadku koło Bronowa

W niedalekiej odległości od miejscowości Bronów, przy granicy z powiatem ostrowskim, doszło do groźnego wypadku. Kierowca samochodu renault clio, który mieszkał na terenie gminy Pleszew, stracił kontrolę nad pojazdem. Samochód wypadł z drogi, pokonał głęboki rów i zatrzymał się na polu.

Jak przekazał Artur Burchacki z Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, informację o dachowaniu samochodu w rejonie Bronowa otrzymano na ich stanowisko. Przed przybyciem tam jednostek straży pożarnej, na miejsce zdarzenia dotarł śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, stan 76-letniego mężczyzny był na tyle poważny, że uniemożliwiał natychmiastowe przetransportowanie go do szpitala za pomocą śmigłowca. W związku z tym podjęto decyzję o przeprowadzeniu reanimacji na miejscu, na polu. Lekarze walczyli o życie poszkodowanego przez blisko godzinę.

Na nieszczęście, mimo intensywnych działań medycznych, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny – poinformował Burchacki. Informację o śmierci 76-latka potwierdziła także Monika Lis-Rybarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Droga od Bronowa do Bógwidza (Taczanów Drugi – Raszków) jest obecnie nieprzejezdna. Na miejscu wypadku pracują zarówno dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, jak i jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Bronowa. Policja prowadzi czynności wyjaśniające na miejscu zdarzenia.